O dubita Volkswagen furata cu 35 de ani in urma revine la… asigurator
Care sunt sansele ca o masina furata in urma cu peste 30 de ani sa fie descoperita in ziua de azi si sa fie pe cale de a reveni in garajul vechiului posesor? Destul de mici, va spunem noi, mai ales daca si asiguratorul care a platit pentru masina este pe fir…
E vorba de un Volkswagen Type 2 din 1965 (cunoscut si drept dubita), care a fost furat in 1974, fiind descoperit in acest an, in data de 19 octombrie intr-un container care urma sa ajunga in Europa. De remarcat este faptul ca automobilul a fost complet reconditionat, dar si faptul ca vehiculul ar trebui sa revina companiei de asigurari Allstate, care a platit contravaloarea sa proprietarului inca din 1974.
Intre timp a fost gasit si proprietarul initial, pe numele sau Michelle Squires si se pare ca doamna ar dori dubita inapoi, cu mentiunea ca ar valora 25.000 de dolari, cu modificarile actuale. Ramane de vazut daca Allstate vor fi de acord sa ii returneze Volkswagen-ul.
Trotinetă electrică Airwheel la 58% reducere! (link de afiliat).
Articole similare
Volkwagen hibrid, disponibil in viitorul apropiat
Brandul Volkswagen este perfect pentru asocierea cu numeroasele campanii de reducere a emisiilor de noxe, avand in vedere faptul ca
Volkswagen încheie un parteneriat cu Vodafone pentru soluții de conectivitate
Prin intermediul unui comunicat de presă emis de către operatorul Vodafone România, aflăm astăzi despre parteneriatul încheiat între operator și
Volkswagen Kombi din 1967 e tunat în stil “Back to the Future”, într-un mod super geeky şi nerdy
Când ne gândim la seria de filme “Back to the Future” vine în minte mai degrabă un DeLorean decât un
Volkswagen prezinta noul Beetle decapotabil, Blush
Daca imaginea unei “broscute” decapotabile va face sa zambiti, aflati ca Volkswagen Beetle este acum disponibil intr-o noua versiune, pe
Volkswagen e în continuare maşina preferată a românilor în 2016, când vine vorba de modele second hand
E de ajuns să arunci o privire pe DN1 şi vei afla care e maşina preferată non-Dacia a românilor şi
Volkswagen şi Audi acuzate că au trişat în testul de emisii de noxe din SUA, folosind software special
Dacă producătorii de telefoane trişează în benchmarkuri, de ce să nu trişeze şi producătorii de automobile la testele de noxe?

